Fonksiyonel Yaşam Koçluğu

Fonksiyonel Yaşam Koçu kimdir? Neleri yapabilir? Neleri yapamaz?

1. Fonksiyonel Yaşam Koçu, fonksiyonel tıp sağlık hizmeti sunan takımın hekim ve diyetisyen ile birlikte en önemli üyesidir. Takım içinde görevlerini ve sınırlarını bilir. Yönlendirilen kişilere bu çerçevede destek verir.

2. Fonksiyonel Yaşam Koçu, kendisine başvuran kişiye, hekiminin ya da diyetisyeninin belirlemiş olduğu iyileşme/yaşam/beslenme planını doğru bir şekilde uygulamada destek olur.

3. Fonksiyonel Yaşam Koçu, kendisine başvuran kişinin hayatını, alışveriş sepetini ve mutfağını düzenlenme konusunda yol göstericilik yapar. 

4. Fonksiyonel Yaşam Koçu, önerilen egzersiz programının doğru şekilde uygulanmasına destek olur.

5. Fonksiyonel Yaşam Koçu, kişinin önerilen yaşam tarzı ve beslenme değişikliklerini hayata geçirmesinde koçluk desteği sağlar.

6. Fonksiyonel Yaşam Koçu, kendisi teşhis koyamaz ve hastalıkların tedavisini yapamaz.

7. Fonksiyonel Yaşam Koçu, kendisi diyet programı yazamaz ve Fonksiyonel Tıp müfredatı dışındaki beslenme programlarını uygulatamaz.

8. Fonksiyonel Yaşam Koçu, laboratuvar test sonuçları hakkında fikir beyan edemez, besin desteği tavsiye edemez.

9. Fonksiyonel Tıp Platformu’nun verdiği “Fonksiyonel Yaşam Koçluğu Katılım Belgesi” yukarıda sayılan maddelere aykırı olarak hiçbir konuda yetki ve sorumluluk vermez. Bu maddelere aykırı davranışlarda bulunanların Katılım Belgesi iptal edilir.

10. Fonksiyonel Yaşam Koçunun Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu müfredatı ve yukarıdaki maddelere aykırı olarak vereceği herhangi bir karardan veya uygulatacağı programdan hiçbir şekilde Fonksiyonel Tıp Platformu sorumlu değildir.

Fonksiyonel Tıp Platformu