Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği

Diyetisyenlere özel olan Fonksiyonel Tıp Eğitimleri 2020 yılında 22-23 Şubat tarihinde tekrar başlıyor. Eğitim içeriğimizi başta Institute For Functional Medicine (IFM) olmak üzere Amerika ve Almanya’nın saygın programlarının içeriklerinden yaralanarak tamamen özgün bir biçimde oluşturduk. Pratik yaklaşımları Türkiye gerçeklerine uygun şekilde dizayn ettik. Bu sayede Türkiye’deki diyetisyenlerin yurt dışında ancak on binlerce dolar vererek alabileceği eğitimlere kolaylıkla ulaşabilmesini hedefliyoruz.

Okulumuzda hekim olarak eğitimleri büyük oranda bizzat verecek olan hocamız Doç. Dr. Mehmet Mahir ATASOY Türkiye’de bu eğitimleri IFM de tamamlamış olan çok az sayıdaki hekimden biridir. Fonksiyonel Tıp Okulu eğitim programında ilgili branş akademisyenleri, konularında uzman olan hekimler ve diyetisyenler ile birlikte pratik uygulanabilir bir eğitim içeriği sizler için hazırlandı.

Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği programını ilk defa hayata geçirecek olan okulumuzun bu konudaki en önemli eğitimcisi Dyt. Yeşim Temel Özcan Türkiye’nin ilk GAPS danışmanlarından olup aynı zamanda klinik psikonöroimmunoloji (k pni) terapistlerindendir. Bağırsak disbiyozu ve otoimmun problemleri olan hastalar ile ilgili ciddi tecrübesi olan hocamız hazırladığı teorik dersler, atölyeler ve vaka sunumları ile tüm tecrübelerini sizler ile paylaşacaktır.